Archiwum aktualności

pb1.png

CECED w mediach: rynek AGD

W Pulsie Biznesu ukazał się artykuł analizujący sprzedaż AGD w Polsce w roku 2017. "W 2017 r. nie było niczego, co wskazywałoby, że Polacy chętniej wydają pieniądze na pralki czy lodówki. W czerwcu, lipcu i sierpniu sprzedaż była wyraźnie niższa niż rok wcześniej. Mamy jednak nadzieję, że przyjdzie czas także dla naszej branży" - mówi Wojciech Konecki z CECED Polska.

Krajowa-Izba-Gospodarcza-Monaco.jpg

Prezydium KIG

Wojciech Konecki spotkał się z wiceministrem finansow Gruzą w ramach prezydium Krajowej Izby Gospodarczej, KIG. Poruszył sprawę szarej strefy w branży elektrorecyklingu.

20180305_094010.jpg

Forum Gospodarcze TIME

Dyrektor Generalny CECED Polska, pan Wojciech Konecki gości dzisiaj na Forum Gospodarczym Time organizowanym corocznie przez KIGEiT oraz PIIT. Spotkanie otworzyła Pani Minister Jadwiga Emilewicz, Minister Przedsiębiorczości i Innowacyjności. Więcej na https://fgtime.pl/

180221 kig gosp otwarcie roku.jpg

Gospodarcze Otwarcie Roku KIG

21 lutego odbyła się kolejna edycja Gospodarczego Otwarcia Roku. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Krajową Izbę Gospodarczą, KIG. Tematem tegorocznego spotkania była profesjonalizacja polskiego rynku Venture Capital oraz nowe programy akceleracji i transferu technologii. Wystąpienie wprowadzające wygłosiła Jadwiga Emilewicz, Minister Przedsiębiorczości i Technologii. Sektor AGD reprezentował pan Wojciech Konecki, Dyrektor Generalny CECED Polska oraz Wiceprezes KIG.

meeting news.jpg

ElektroEko S.A.

Dzisiaj odbyło się spotkanie akcjonariuszy oraz Rady Nadzorczej organizacji odzysku zużytego sprzętu elektrycznego, ElektroEko S.A. Obu zebraniom przewodniczył pan W. Konecki, Dyrektor Generalny CECED Polska. 

sosexpo wk 2018.jpg

Konferencja odpadowa SOSEXPO

- Realizując ambitne cele gospodarki obiegu zamkniętego będziemy prowadzić aktywny dialog ze wszystkimi zainteresowanymi stronami, mówił Sławomir Mazurek Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska podczas otwarcia Międzynarodowej Konferencji Gospodarki Odpadami, SOSEXPO. O tym, że circular economy to nie tylko odpady i że wszystko zaczyna się od projektu podkreślał Wojciech Konecki z CECED Polska.

pkn.jpg

Nowy Komitet Techniczny

W PKN powołano nowy Komitet Techniczny ds. wydajności materiałowej urządzeń związanych z energią. Zespół ekspertów będzie polskim odwzorowaniem JTC 10 w CENELEC/CEN, który opracowuje normy dotyczące parametrów gospodarki obiegu zamkniętego w sprzęcie objętym zakresem dyrektywy o ekoprojektowaniu.